Badoo to bezpłatny serwis randkowy online uruchomiony w listopadzie 2006 roku przez rosyjskiego biznesmena Andreya Andreeva.

Badoo zyskało sławę dzięki quizom i grom na Facebooku, zanim ostatecznie stało się samodzielną usługą w 2012 roku.

Witryna ma na celu wyróżnić się spośród innych serwisów randkowych w Internecie, rezygnując z terminu „serwis randkowy”, nazywając się siecią społecznościową, skupiając się na randkach.

drogowskaz kierunek miłość

Struktura członków

 • Ponad 418 milionów użytkowników na całym świecie
 • Ponad 12 milionów użytkowników w Stanach Zjednoczonych
 • Większość członków to nieletni nastolatkowie
 • Większość użytkowników pochodzi z krajów europejskich
 • Aplikacja jest zalecana bardziej dla młodszego pokolenia

Badoo jest przeznaczony dla młodszego pokolenia, co uzupełnia ich „świeżą i modną” konfigurację oraz koncentruje się na mobilnych randkach.

Z tego powodu strona jest podobna do Tinder, z większością użytkowników szukających swobodnych randek, połączeń i romansów. Witryna ma jednak udział użytkowników w wieku powyżej 35 lat, którzy szukają poważniejszych połączeń.

Starsi członkowie szukający poważnego związku mogą czuć się nie na miejscu z mniejszym potencjałem dopasowania.

Logować się

 • Podczas rejestracji potrzebne są podstawowe informacje
 • Musisz także połączyć swoje inne konta w mediach społecznościowych lub przejść weryfikację telefoniczną
 • Zweryfikowani użytkownicy będą mieli niebieski znacznik wyboru u dołu zdjęcia profilowego

Aby założyć konto na Badoo, musisz podać swoje imię, urodziny, miasto, płeć oraz to, czego szukasz (przyjaźń, daty lub czat). Musisz również przesłać swoje zdjęcie, chociaż możesz pominąć ten krok w procesie rejestracji Badoo na później. Wiadomość e-mail zostanie wysłana do skrzynki odbiorczej; kliknij link, aby zweryfikować swoje konto.

Po zweryfikowaniu adresu e-mail możesz zacząć korzystać z witryny. W przeciwieństwie do innych serwisów randkowych, rejestracja w Badoo nie wymaga od użytkowników wypełnienia testu osobowości w celu znalezienia dopasowań. Zamiast tego zostaniesz przeniesiony bezpośrednio do pulpitu nawigacyjnego profilu.

Aby w pełni korzystać z zalet konta Badoo, musisz je zweryfikować. Weryfikacja adresu e-mail otrzymana podczas rejestracji to tylko pierwszy krok w tym procesie. Musisz połączyć Badoo z innymi kontami w mediach społecznościowych lub użyć telefonu do zweryfikowania swojej tożsamości. Nadal możesz nadal korzystać z Badoo na niezweryfikowanym koncie, ale twój dostęp będzie ograniczony. Zweryfikowani użytkownicy będą mieli niebieski znacznik wyboru u dołu zdjęcia profilowego.

Ponieważ Badoo jest usługą bezpłatną, każdy może przeglądać profile użytkowników, a zdjęcia nie są rozmyte. Chociaż uzyskujesz dostęp do pulpitu nawigacyjnego po rejestracji, nie możesz wykonywać niektórych zadań, takich jak zwiększanie popularności, kupowanie monet i granie w gry, jeśli nie przesłałeś przynajmniej jednego zdjęcia.

Dobra wskazówka dla nowych członków Badoo: nie przesyłaj jeszcze swojego zdjęcia, jeśli chcesz tylko rozejrzeć się po stronie. Chociaż dostęp do ważnych części witryny jest ograniczony dla członków bez zdjęć, po przesłaniu zdjęcia istnieje możliwość, że witryna oflaguje twoje zdjęcie i musisz zweryfikować, że to ty. Witryna ma ścisły proces weryfikacji zdjęć, a jeśli jej nie przejdziesz, zostaniesz zablokowany.

Proces weryfikacji może wydawać się prosty dla większości ludzi. Witryna poda przykładowy obraz mężczyzny lub kobiety w niektórych pozach. Musisz zrobić sobie zdjęcie w tej samej pozie i przesłać je zespołowi Badoo.

Po potwierdzeniu, że rzeczywiście jesteś tym, za kogo się podajesz, tymczasowa blokada zostanie usunięta i będziesz mógł swobodnie korzystać z witryny. Jeśli jednak jesteś nowym użytkownikiem i chcesz się najpierw rozejrzeć, nie angażując się w nic, opublikowanie zdjęcia może wydawać się już dużym krokiem.

randka kobieta z czerwonym sercem

Nawiązywanie kontaktu

 • Możesz hostować strumień wideo na żywo i zdobywać obserwujących
 • Istnieje funkcja wyszukiwania w pobliżu
 • Wyszukaj mecze w zabawny sposób dzięki Badoo Encounters
 • Wysyłanie wiadomości do innych użytkowników jest bezpłatne dla wszystkich

Spotkania Badoo

Badoo Encounters to gra, w którą użytkownicy mogą szybko wyszukiwać mecze. Ta funkcja pokazuje, że dopasowuje się jeden po drugim, a każdy wpis pokazuje zdjęcie użytkownika oraz niezbędne informacje, takie jak jego imię i nazwisko, wiek oraz liczbę wspólnych zainteresowań.

Naciśnij ikonę serca (lub 1 na klawiaturze), jeśli jesteś zainteresowany, lub ikonę X (2 na klawiaturze), jeśli nie jesteś. Większość użytkowników gra w ten szybki i łatwy sposób, przeglądając różne opcje, podobne do gry przesuwającej w lewo lub w prawo w Tinderze.

Jeśli jednak jesteś skrupulatny, w prawym górnym rogu każdego wpisu znajdują się linki, w których możesz przeglądać i udostępniać profil użytkownika. Możesz także filtrować grę, aby wyświetlać tylko facetów, dziewczyny lub użytkowników w określonym przedziale wiekowym.

Ludzie w pobliżu

Główna funkcja wyszukiwania Badoo, Ludzie w pobliżu, pozwala użytkownikom znaleźć innych członków. Możesz filtrować wyszukiwanie, aby wyświetlać tylko nowe konta lub użytkowników, którzy są aktualnie online. Oprócz tego istnieje kilka filtrów wyszukiwania, których można użyć do ograniczenia wyników:

 • Płeć
 • Czego szukają (przyjaciele, czat, randka)
 • Wiek
 • Lokalizacja
 • Odległość od ciebie

Mimo nazwy, aplikacja Osoby w pobliżu nie polega na wyszukiwaniu osób w pobliżu Twojej lokalizacji, ponieważ możesz nawet uzyskiwać wyniki od użytkowników, którzy umieszczają swoje lokalizacje jako prywatne, a także możesz filtrować wyszukiwanie, aby wyświetlać użytkowników z innego miasta lub stanu.

Polecani użytkownicy

W prawym dolnym rogu strony profilu zobaczysz kilka zdjęć profilowych. To są zdjęcia polecanych użytkowników. Możesz polecić swoje zdjęcie, płacąc kredyty. Kliknij zdjęcie, aby wyświetlić profil tego użytkownika. Jeśli jesteś zainteresowany, możesz wysłać do niego wiadomość.

Funkcja przesyłania wiadomości

Ponieważ datowanie na Badoo tak samo jak na Tinder, jest usługą bezpłatną, wysyłanie wiadomości innym użytkownikom jest możliwe, nawet bez płacenia za usługi premium. Jedyne, czego potrzebujesz, aby rozpocząć rozmowę, to przesłać swoje zdjęcie na stronie. Po utworzeniu zdjęcia możesz skontaktować się z innymi członkami witryny.

Członkowie mogą jednak wysyłać maksymalnie dwie wiadomości do użytkowników, których nie dopasowali. Po wykorzystaniu dwóch wiadomości muszą one najpierw odpowiedzieć, zanim będzie można wysłać więcej.

Możesz to ustawić, aby otrzymywać powiadomienia e-mail i powiadomienia za każdym razem, gdy otrzymasz nową wiadomość. Jeśli jest użytkownik, który Cię szczególnie interesuje i od razu go odłączyłeś, możesz zapisać go na liście ulubionych. Z drugiej strony, jeśli użytkownik powie coś obraźliwego lub nieodpowiedniego, możesz je zablokować, aby nie mógł się z tobą skontaktować.

Jeśli chodzi o funkcję przesyłania wiadomości Badoo, dajemy jej 4 na 5. W przypadku większości ograniczonych usług przesyłania wiadomości użytkownicy mogą wysłać wiadomość do innego użytkownika tylko raz lub, co gorsza, nie mogą wysłać wiadomości do osoby, która nie polubiła zdjęcia. W przypadku randek Badoo przynajmniej dwie próby przyciągnięcia uwagi osoby, do której chcesz wysłać wiadomość, a jeśli odpowiedzą, zniosą ograniczenia w wysyłaniu wiadomości.

Chociaż może to wydawać się niebezpieczne i nieuregulowane dla niektórych użytkowników, wiadomości są jedną z podstawowych funkcji każdego serwisu randkowego. W końcu, jeśli celem jest dopasowanie ludzi, nie ma powodu, dla którego przesyłanie wiadomości powinno być niewygodne.

Badoo Live

Badoo Live umożliwia członkom hosting strumienia wideo na żywo, który wszyscy członkowie Badoo mogą oglądać i dołączać.

Obserwatorzy mogą dawać prezenty streamerom, których mogą używać do zwiększenia ich popularności. Z kolei streamerów zachęca się do posiadania „celu”, który osiągną, gdy osiągną pewną liczbę kredytów zdobytych podczas sesji transmisji strumieniowej. Cele te mogą być tak proste, jak jedzenie stopami, śpiewanie piosenki, po prostu coś niezwykłego.

różowe serduszka na czarnym tle

Jakość profilu

Ogólnie brakuje informacji w profilu. W przeciwieństwie do innych serwisów randkowych, na których odpowiadasz na pytania i poddajesz się testom osobowości, użytkownicy mogą wybrać swoje zainteresowania tylko z szerokiej listy. Nie możesz zobaczyć, co myślą o temacie związanym z religią, polityką itp.

Aby zachęcić użytkowników do publikowania najlepszych zdjęć i pełnego wypełniania ich profili, opracowali system punktacji profili. Im wyższy wynik, tym większa widoczność dla innych użytkowników. Aby zacząć otrzymywać oceny od innych użytkowników, musisz przesłać co najmniej trzy swoje zdjęcia. Inni użytkownicy, którzy przeglądają Twój profil za pośrednictwem Spotkań Badoo, mogą ocenić Twój profil.

Chociaż wyniki profilu mają na celu określenie sympatii użytkowników witryny, może jej brakować, ponieważ opiera się wyłącznie na wyglądzie.

Nawet podczas procesu weryfikacji witryny fałszywe profile na Badoo są bardzo liczne. W Internecie napisano o tym kilka artykułów, których doświadczyliśmy z pierwszej ręki, pisząc tę recenzję.

Zaledwie 2-3 minuty po utworzeniu profilu otrzymaliśmy cztery powiadomienia od różnych kobiet, które chciały z nami porozmawiać. Jest to bardzo podejrzane, ponieważ konto zostało właśnie utworzone, bez zdjęcia i żadnych informacji na jego temat. To prawda, że strona ma funkcję, w której członkowie premium mogą wysyłać wiadomości do nowych użytkowników, jak tylko się zarejestrują, chociaż wątpimy, aby ludzie, którzy szczerze chcą poznać innych ludzi, byliby w porządku, wysyłając wiadomości wszystkim, którzy zarejestrują się w usłudze.

Według danych demograficznych stosunek mężczyzn do kobiet w Badoo z 2009 roku wynosił 70/30, a mężczyźni dominowali na stronie. Ostatnio zmieniły się liczby i na tym samym etapie powstaje coraz więcej kobiecych profili, niektóre fałszywe profile z zamiarem przyciągnięcia większej liczby osób do witryny. Pamiętaj, że profile można ustawić tak, aby mogły być przeglądane przez osoby niebędące członkami. W związku z tym na Badoo istnieje kilka profili kobiecych wabików, których jedynym celem jest zachęcenie mężczyzn do przyłączenia się do witryny i spełnienia tych „żeńskich” użytkowników.

Ogólnie oceniamy jakość profilu Badoo na 2 z 5. Brak dostosowania profilu naprawdę pokazuje, że randki w Badoo są miejscem do przyłączania się, a nie do poważnych związków.

Witryna kładzie ogromny nacisk na zdjęcia i wygląd, ignorując poglądy i opinie. Tak, możesz wybrać zainteresowanie, a istnieje kilka pól, w których możesz swobodnie wpisywać informacje o sobie, ale większość z nich jest zaniedbywana przez użytkowników, ponieważ nie są obowiązkowe.

Badoo ma rozbudowany system weryfikacji zdjęć, ale nic na temat tego, co jest zapisane w twoim profilu. Osoba szukająca długoterminowego związku lub małżeństwa nie ma wystarczających narzędzi, aby stwierdzić, kto jest z nią zgodny czy nie.

Aplikacja mobilna Badoo

Jednym z największych powodów, dla których strona Badoo wygląda na przestarzałą i beznadziejną, jest fakt, że sama firma bardziej koncentruje się na swojej aplikacji mobilnej. Ponieważ witryna jest ukierunkowana na łatwe i szybkie podłączanie, przejście na urządzenia mobilne byłoby najbardziej logicznym ruchem. W ten sposób użytkownicy mogą szukać potencjalnych przyjaciół, znajomych na czacie, znajomych i jednej nocy w dowolnym miejscu i czasie.

Oczywiste jest, że Badoo włożyło więcej wysiłku w aplikację mobilną w porównaniu do strony internetowej. Układy profilu są świetne, w przeciwieństwie do jego odpowiednika w przeglądarce. Ponadto jest więcej funkcji i rzeczy do zrobienia, dzięki czemu możesz spotkać więcej osób w podróży.

Projekt i użyteczność

Ponieważ Badoo szczyci się tym, że jest platformą mediów społecznościowych skupiającą się na randkach, jej układ jest podobny do innych serwisów jak na przykład Quickflirt . Jednak konstrukcja nie jest odpowiednia. Jak wspomniano wcześniej, pulpit profilu wygląda jak zagracony bałagan, a jego projekt jest zbyt prosty. Szczerze mówiąc, wygląd twojego profilu, gdy oglądany przez innych użytkowników jest nieco lepszy, choć niewiele.

Pod względem dostępności strona jest przyjazna dla użytkownika. Logowanie do Badoo jest szybkie i łatwe. Wystarczy jedno kliknięcie przycisku, aby zalogować się i wylogować z Badoo w mgnieniu oka.

Menu paska bocznego umożliwia dostęp do większości funkcji witryny jednym kliknięciem myszy. Jeśli chodzi o funkcje, do których można uzyskać dostęp z głównej strony swojego profilu, niektóre z nich można pominąć ze względu na prostotę układu.

Ważne części Twojego profilu tak naprawdę nie wyróżniają się, ponieważ strona nie korzysta z przyciągających wzrok schematów kolorów ani czcionek.

Cechy szczególne

Za specjalne funkcje dajemy Badoo 3 na 5.

Hybryda między portalem społecznościowym a portalem randkowym online, Badoo zdecydowanie ma kilka unikalnych gier i funkcji, których nie mają inne strony internetowe.

Jedynym minusem jest to, że jest przeznaczony tylko dla osób szukających przypadkowych randek i przystawek, ponieważ większość angażuje użytkowników na podstawie ich wyglądu, nie kładąc żadnego nacisku na zainteresowania, punkty widzenia, inteligencję lub osobowość. A jeśli szukasz recenzji serwisu, wróć na stronę główną single2single.

FAQ

Gdzie opiera się Badoo?

Badoo ma biura w Londynie (Wielka Brytania), Moskwie (Rosja) i na Malcie.

O co chodzi w Badoo?

Aby odróżnić się od innych serwisów randkowych, Badoo określa się jako serwis społecznościowy oparty na randkach. W przeciwieństwie do serwisów randkowych, Badoo nie używa algorytmów dopasowania i kompatybilności oraz dopasowuje użytkowników wyłącznie na podstawie odległości i zainteresowań.

Jakie są spotkania z Badoo?

Spotkania działają podobnie do szybkiego randkowania Tindera. Mecze pojawiają się na ekranie pojedynczo, a po kliknięciu lub przesunięciu myszy możesz pokazać swoje zainteresowanie lub odrzucić dopasowanie przed przejściem do następnego.

Jak mogę dowiedzieć się, kto mnie lubi na Badoo?

Folder „Liked You” pokazuje wszystkie osoby, które głosowały „Tak”, gdy widziały Cię w Encounters. Możesz uzyskać dostęp do folderu „Liked You” poprzez aktywację Badoo Premium.

Jak mogę znaleźć swoje mecze na Badoo?

Twoje mecze to ludzie, którzy głosowali na Ciebie „Tak”, a także ci, których lubiłeś w Spotkaniach. Możesz uzyskać dostęp do ich profili bezpośrednio z „Wiadomości”, aby rozpocząć czat i poznać przyjaciół. Abyś mógł rozróżnić mecze i wiadomości od użytkowników, z którymi jeszcze nie pasowałeś, mecze będą oznaczone ikoną serca

Czy mogę zgłosić osoby naruszające Warunki Badoo?

Tak, możesz zgłosić nadużycie lub pogwałcenie członka zespołu Badoo, wypełniając stronę opinii. Pamiętaj, aby podać przykłady działań, które wykonał użytkownik, aby Badoo mogło odpowiednio działać.

Inną opcją jest odwiedzenie profilu użytkownika i kliknięcie linku „Zgłoś nadużycie”. Wybierz przyczynę reklamacji i prześlij.