Miecz lata” to pierwszy tom książki “Magnus Chase i Bogowie Asgardu” autorstwa Ricka Riordana

Magnus Chase i jego przyjaciele zostali wciągnięci w świat mitów i legend nordyckich.

Poznają oni historię Asgardu, Midgardu i innych światów oraz bogów i herosów, którzy je zamieszkują. W trakcie swojej przygody Magnus staje się posiadaczem miecza Skofnunga, który ma ogromną moc i jest łączony z losem całego Asgardu.

Książka Ricka Riordana “Miecz lata” to pierwszy tom serii “Magnus Chase i Bogowie Asgardu”, która na pewno przypadnie do gustu miłośnikom fantasy i mitologii nordyckiej.

Pierwszy tom książki Magnus Chase i Bogowie Asgardu autorstwa Ricka Riordana

W mieście Boston, w stanie Massachusetts, żył chłopak o imieniu Magnus Chase. Jego życie było dość normalne – pracował w hotelu, a jego największym hobby było granie w gry komputerowe. Pewnego dnia jego życie diametralnie się zmieniło – dowiedział się, że jest potomkiem boga Odina. Zostaje wciągnięty w świat mitologii nordyckiej i musi walczyć o swoje życie.

Miecz lata Magnus Chase i Bogowie Asgardu Tom 1 to pierwszy tom serii książek autorstwa Ricka Riordana. Jest to fantastyczna opowieść o chłopcu, który dowiaduje się, że jest potomkiem boga i musi walczyć o swoje życie. Książka jest pełna akcji i niesamowitych zwrotów akcji.

Co czeka na nas w księdze drugiej? – recenzja Miecz lata

Księga druga zatytułowana jest “Miecz lata”. W tej części poznajemy dalsze losy młodego rycerza, który pragnie zostać wielkim wojownikiem. Bohaterowie stają przed nowymi wyzwaniami i muszą stawić czoła niebezpieczeństwom. Czytelnik dowiaduje się także więcej o tajemniczej krainie, w której rozgrywa się akcja powieści. Książka druga to prawdziwa gratka dla miłośników fantasy.