Magnus Chase i Bogowie Asgardu Tom 1: Miecz lata

Magnus Chase i jego przyjaciele zostali wciągnięci w świat nordyckich bogów i legend. Gdy okazuje się, że jeden z przyjaciół Magnusa jest bogiem Asgardu, muszą oni stawić czoła wielkiej przeciwności. Aby uratować swojego przyjaciela, Magnus i jego towarzysze będą musieli podjąć się niebezpiecznej misji. W “Mieczu latającym” autor Rick Riordan przedstawia czytelnikom świat nordyckich bogów i legend. Jest to pierwsza część trylogii “Magnus Chase i Bogowie Asgardu”.

Głównym bohaterem książki jest Magnus Chase, który dowiaduje się, że jest potomkiem bogini Freyi. Magnus ma 16 lat i mieszka w Bostonie. Po śmierci dziadka, który był jego opiekunem, trafia do schroniska dla bezdomnych.

Wkrótce okazuje siõ, że Magnus nie jest zwykłym chłopakiem. Jego dziadek był w rzeczywistości bogiem Asgardu i przekazał mu moc Freyi. Teraz Magnus musi stawić czoła przeciwnikom, którzy chcą go uwięzić lub zabić.

Jący

Jący to pierwszy tom cyklu fantasy pt. “Magnus Chase i Bogowie Asgardu” autorstwa Ricka Riordana. Książka opowiada historię 16-letniego chłopca, który dowiaduje się, że jest potomkiem boga Odyna. Magnus musi wyruszyć w podróż po Asgardzie, aby zapobiec Ragnarokowi – apokalipsie bogów. Podczas swojej przygody spotyka boginię Freyę, która pomaga mu znaleźć miecz Jotunheimu. Magnus także poznaje Valhalle – siedzibę wojowników, którzy zginęli w walce. Książka jest pełna akcji i przygód, dzięki czemu czytelnik może się świetnie bawić podczas lektury “Miecz lata Magnus Chase i Bogowie Asgardu Tom 1”.

Magnus Chase i Bogowie Asgardu Tom 1: Miecz latający – recenzja

“Magnus Chase i Bogowie Asgardu Tom 1: Miecz latający” to pierwsza część trylogii Ricka Riordana o przygodach 16-letniego bohatera. Magnus jest potomkiem Odyna, a jego przodkowie walczyli z bogami Asgardu. Kiedy jego rodzina zostaje zabita, a on sam trafia do szpitala psychiatrycznego, wydaje się, że cały jego świat legł w ruinie. Jednak los ma dla niego jeszcze wiele niespodzianek. Magnus dowiaduje się, że jest pół-bogiem i musi walczyć o swoje miejsce wśród bogów Asgardu. “Magnus Chase i Bogowie Asgardu Tom 1: Miecz latający” to pierwsza część trylogii Ricka Riordana o przygodach 16-letniego bohatera. Magnus jest potomkiem Odyna, a jego przodkowie walczyli z bogami Asgardu. Kiedy jego rodzina zostaje zabita, a on sam trafia do szpitala psychiatrycznego, wydaje się, że cały jego świat legł w ruinie. Jednak los ma dla niego jeszcze wiele niespodzianek. Magnus dowiaduje się, że jest pół-bogiem i musi walczyć o swoje miejsce wśród bogów Asgardu.

Rick Riordan stworzył fascynujący świat mitologii nordyckiej i udowodnił, że można stworzyć interesującą historię bez uciekania się do przesadywnego okrucieństwa czy seksualności. Bohaterowie są intrygujący i mają głęboki charakter, a akcja powieści trzyma w napięciu od pierwszej strony. “Magnus Chase i Bogowie Asgardu Tom 1: Miecz latajacy” to lektura obowiazkowa dla miłośników fantasy!

Poznajcie Magnusa Chase’a, bohatera nowej serii Ricka Riordana

Magnus Chase jest postacią fikcyjną, bohaterem nowej serii książek Ricka Riordana. Jest on synem Odyna i jednym z Asów. Magnus ma 16 lat, jest wysoki i przystojny. Uwielbia rywalizację i dąży do perfekcji w każdym co robi. Jego największymi atutami są siła i spryt. Magnus urodził się w Bostonie, ale większość życia spędził na ulicach Nowego Jorku. Był bezdomnym i musiał walczyć o przetrwanie. Dzięki swojej determinacji i uporowi udało mu się wybić na prostą i rozpocząć nowe życie. Wkrótce odkryje on jednak, że jest on czymś więcej niż zwykłym nastolatkiem i bierze udział w wielkiej przygodzie, która go zmieni na zawsze.