Jak znaleźć właściwą osobę?

Czy jesteś singlem i szukasz miłości? Czy trudno jest ci znaleźć właściwą osobę? Kiedy masz problemy ze znalezieniem związku miłosnego, zbyt łatwo jest się zniechęcić lub kupić destrukcyjne mity na temat randek i związków.

Życie jako jedna osoba oferuje wiele nagród, takich jak swoboda uprawiania własnych zainteresowań i zainteresowań, nauka radości z własnego towarzystwa i docenianie spokojnych chwil samotności. Jeśli jednak jesteś gotów podzielić się z kimś swoim życiem i chcesz zbudować trwały, wartościowy związek, życie jako jedna osoba może również wydawać się frustrujące.

spotkanie w kawiarni

Jakie są przeszkody?

Dla wielu z nas nasz bagaż emocjonalny może utrudnić znalezienie odpowiedniego romantycznego partnera. Być może wychowałeś się w gospodarstwie domowym, w którym nie było wzoru do naśladowania solidnego, zdrowego związku i wątpisz, że coś takiego istnieje. A może twoja historia randkowa składa się tylko z krótkich romansów i nie wiesz, jak utrzymać związek. Możesz być pociągany do niewłaściwego rodzaju osoby lub ciągle dokonywać tych samych złych wyborów z powodu nierozwiązanego problemu z przeszłości. A może nie stawiacie się w najlepszym otoczeniu, aby poznać właściwą osobę, lub gdy to robicie, nie czujecie się wystarczająco pewni siebie.

Cokolwiek by nie było, możesz pokonać przeszkody. Nawet jeśli wielokrotnie się paliłeś lub masz słabe doświadczenie w randkowaniu, te wskazówki mogą pomóc ci znaleźć drogę do znalezienia zdrowego, kochającego związku, który trwa.

 • Wzajemny szacunek
 • Zaufanie
 • Uczciwość
 • Wsparcie
 • Sprawiedliwość / równość
 • Oddzielne tożsamości
 • Dobra komunikacja
 • Poczucie zabawy / sympatii

Ponownie ocenia twoje nieporozumienia na temat randek i związków

Pierwszym krokiem do znalezienia miłości jest ponowna ocena niektórych nieporozumień na temat randek i związków, które mogą uniemożliwić ci znalezienie trwałej miłości.

Utwórz oryginalne połączenie

Gra randkowa może być nerwowa. Naturalne jest martwienie się o to, jak się spotkasz i czy twoja randka cię polubi. Ale bez względu na to, jak czujesz się nieśmiały lub społecznie niezręczny, możesz pokonać swoje nerwy i samoświadomość oraz nawiązać świetne połączenie.

Skoncentruj się na zewnątrz, a nie wewnątrz. Aby zwalczyć nerwy z pierwszej randki, skup się na tym, co mówi i robi randka oraz na tym, co dzieje się wokół ciebie, a nie na wewnętrznych myślach. Bycie w pełni obecnym w tej chwili pomoże oderwać myśli od zmartwień i niepewności.

Być ciekawym. Kiedy naprawdę ciekawi Cię czyjeś myśli, uczucia, doświadczenia, historie i opinie, pokazuje to – i polubią cię za to. Przekonasz się o wiele bardziej atrakcyjny i interesujący niż spędzanie czasu na promowaniu się na randce. A jeśli nie jesteś naprawdę zainteresowany datą, nie ma sensu dalsze rozwijanie związku.

Bądź szczery. Okazania zainteresowania innymi nie da się podrobić. Jeśli tylko udajesz, że słuchasz lub się troszczysz, twoja randka na to zapisze. Nikt nie lubi być manipulowany ani umiejscowiony. Zamiast pomagać ci się połączyć i zrobić dobre wrażenie, twoje wysiłki najprawdopodobniej odwrócą się. Jeśli nie jesteś naprawdę zainteresowany datą, nie ma sensu dalsze rozwijanie związku.

Zwróć uwagę. Staraj się naprawdę słuchać drugiej osoby. Zwracając szczególną uwagę na to, co mówią, robią i jak wchodzą w interakcje, szybko ich poznasz. Małe rzeczy mają długą drogę, na przykład zapamiętywanie czyichś preferencji, opowiadanych historii i tego, co dzieje się w ich życiu.

Odłóż swój telefon. Podczas pracy wielozadaniowej nie można naprawdę zwracać uwagi ani nawiązywać prawdziwego połączenia. Komunikacja niewerbalna – subtelne gesty, wyrażenia i inne wskazówki wizualne – mówią nam wiele o innej osobie, ale łatwo je przeoczyć, chyba że jesteś dostrojony.

dziewczyna w kapeluszu z chłopakiem

Oczekiwania na randki i znalezienie miłości

Kiedy zaczynamy szukać długoterminowego partnera lub nawiązujemy romantyczny związek, wielu z nas robi to z wcześniej określonym zestawem (często nierealistycznych) oczekiwań – takich jak to, jak osoba powinna wyglądać i zachowywać się, jak związek powinien się rozwijać i role, które powinien spełniać każdy partner. Oczekiwania te mogą opierać się na historii rodziny, wpływie grupy rówieśniczej, przeszłych doświadczeniach, a nawet ideałach przedstawianych w filmach i programach telewizyjnych. Zachowanie wielu z tych nierealistycznych oczekiwań może sprawić, że każdy potencjalny partner będzie wydawał się nieodpowiedni, a wszelkie nowe relacje będą rozczarowujące.

Wskazówka: Uważaj na czerwone flagi relacji

Zachowania oznaczone czerwoną flagą mogą wskazywać, że związek nie doprowadzi do zdrowej, trwałej miłości. Zaufaj swojemu instynktowi i zwróć baczną uwagę na to, jak czuje się druga osoba. Jeśli czujesz się niepewnie, zawstydzony lub niedoceniany, być może nadszedł czas, aby ponownie rozważyć związek.

Wspólne czerwone flagi relacji:

 • Związek jest uzależniony od alkoholu. Dobrze się komunikujesz – śmiejesz się, rozmawiasz, kochasz się – gdy jedno lub oboje jesteście pod wpływem alkoholu lub innych substancji.
 • Występują problemy z podjęciem zobowiązania. Dla niektórych osób zaangażowanie jest znacznie trudniejsze niż u innych. Trudniej jest im zaufać innym lub zrozumieć długoterminowe relacje z powodu wcześniejszych doświadczeń lub niestabilnego życia w domu.
 • Komunikacja niewerbalna jest wyłączona. Zamiast chcieć się z tobą skontaktować, druga osoba zwraca uwagę na inne rzeczy, takie jak telefon lub telewizor.
 • Zazdrość o interesy zewnętrzne. Jeden partner nie lubi drugiego spędzania czasu z przyjaciółmi i członkami rodziny poza związkiem.
 • Kontrolowanie zachowania. Jedna osoba pragnie kontrolować drugą i powstrzymać ją przed niezależnymi myślami i uczuciami.
 • Związek jest wyłącznie seksualny. Nie ma zainteresowania inną osobą niż osoba fizyczna. Sensowny i satysfakcjonujący związek zależy nie tylko od dobrego seksu.
 • Nigdy jeden na jednego. Jeden partner chce być tylko z drugim jako część grupy ludzi. Jeśli nie chcesz spędzać czasu z tobą samotnie, poza sypialnią, może to oznaczać większy problem.