Jak nie wyjść na dziwaka na pierwszej randce

Jeśli chodzi o randki, dotarcie na pierwszą randkę nie jest już trudną sprawą – jest to pierwsza prawdziwa rozmowa z kimś. Zapomnij o chemii, to, o co pytasz i co mówisz, może nieuchronnie decydować o tym, czy relacja doprowadzi do drugiego miejsca. Łatwa, organiczna rozmowa jest zawsze najlepsza, ale oczywiście wszyscy jesteśmy trochę zdenerwowani na pierwszych randkach, co albo czyni nas nieśmiałymi i cichymi, albo zamienia nas w gadki lub przesłuchujących. Właśnie dlatego opracowaliśmy 12 porad dotyczących rozmów na pięści, aby pomóc ci płynnie przepływać przez konwój.

Przyznaj się, że się denerwujesz.

Są szanse, że twoja randka też jest nerwowa, więc wyjdź i przyznaj, że może być doskonałym lodołamaczem. Uczciwość jest ważna, a poinformowanie twojej randki o tym, jak się czujesz, może pomóc w zmniejszeniu presji. Tylko upewnij się, że rozmowa nadal dotyczy wzajemnego poznawania się. Jeśli nie dasz drugiej osobie możliwości dowiedzenia się o tobie więcej, może nie poprosić cię ponownie.

Zadawaj pytania.

Rozmowy powinny płynąć tam iz powrotem. Jeśli nie zadajesz drugiej osobie pytań i mówisz tylko o sobie, albo będziesz wyglądać na A) niezainteresowanego, B) pochłoniętego sobą lub C) na oba. Zadawanie pytań oznacza zaangażowanie. Jeśli jesteś nieśmiały lub nie jesteś pewien, o co zapytać, pamiętaj, aby pomyśleć o tematach z wyprzedzeniem

Zapytaj o swoich ulubionych.

Kto nie lubi rozmawiać o swoim ulubionym jedzeniu, hobby lub drużynie sportowej? Zapytanie o randkę, jakie są ich ulubione rzeczy, sprawia, że ​​rozmowa jest lekka i przyjemna. A jeśli oboje uwielbiasz lody z kawałkami czekolady miętowej, być może właśnie znalazłeś powód, aby przedłużyć ten termin.

Nie rozlewaj swoich wnętrzności.

Bądź otwarty i prawdziwy, ale nie zmieniaj daty w sesję terapeutyczną. „Łatwo porozmawiaj o sobie – pamiętaj, że intymność jest trochę naraz. Niech on lub ona ujawni trochę, a ty trochę ujawnisz – mówi doradcy i współautorzy relacji

smutny mężczyzna siedzi na skórzanym fotelu

Unikaj polityki.

Mówią, że są dwie rzeczy, o których nigdy nie powinieneś rozmawiać przy stole – religia i polityka. To samo dotyczy pierwszej randki. Kiedy masz silne przekonania lub opinie, łatwo jest się podekscytować, a nawet osądzić. Oczywiście, kiedy twoja randka dotyczy pewnych zagadnień, jest ważna dla długiego i zdrowego związku, ale poczekaj kilka dat, zanim zanurzysz się w dyskusje polityczne.

Nie kłam.

Fałszowanie prawdy – nawet trochę – na pierwszej randce oznacza, że ​​zaczynasz związek od kłamstwa. „Chcąc być lubianymi, możemy upiększyć, ukryć odpowiednie dane i powiedzieć wszystko, aby wyglądać bardziej autentycznie. Jeśli jednak będziesz nadal się umawiać, prawda w końcu wyjdzie na jaw ”- mówi dr Judith.

Nie „upiększaj” ich.

Twoja randka wspomina o pierwszej podróży za granicę do Londynu. Nie kontynuuj, chwaląc się tym, jak byłeś w każdym kraju europejskim i odwiedzaj go trzy razy w roku. Nikt nie chce czuć, że ich doświadczenia są niewystarczające. Zamiast tego bądź bardziej gratulacyjny i pełen szacunku. Każdy ma inne możliwości różnych doświadczeń. 

Zapytaj o swoją pracę, nie pytaj o wynagrodzenie.

Dobrze jest dyskutować o pracy i pracy, ale jak byś się czuł, gdyby ktoś zapytał cię, ile zarabiasz, czy jesteś właścicielem, czy wynajmujesz samochód lub jakim samochodem jeździsz? Tego rodzaju pytania sprawiają wrażenie, jakby wszyscy się przejmowali, ile pieniędzy możesz na nie wydać.