Dlaczego nie możesz znaleźć miłości (5 Powodów)

Bycie singlem przez określony czas ma swoje zalety. Osobiście doświadczyłem największego wzrostu i samoświadomości w ciągu moich lat jako samotnej dziewczyny i chociaż były pewne bolesne i samotne chwile, wszystkie zaprowadziły mnie do miejsca, w którym mogłem przebić się przez niektóre ściany i wykonać niezbędną pracę wewnętrzną .

Jednocześnie większość ludzi nie czyni celu bycia singlem na zawsze. Większość z nas chce miłości i partnera, z którym dzielimy swoje życie, ale błędnie staramy się osiągnąć to, czego tak bardzo pragniemy na wszystkie niewłaściwe sposoby. Nadal żyjemy życiem w ten sam sposób i mamy nadzieję, że w jakiś sposób doprowadzi to do różnych rezultatów. Wiemy, że to nie ma żadnego sensu, a jednak nadal działamy na podstawie naszych domyślnych ustawień.

Bycie singlem nie jest przekleństwem, a bycie w związku nie jest lekarstwem. Bez względu na to, na jakim etapie życia się znajdujesz, ważne jest, aby zrobić osobistą inwentaryzację – aby przyjrzeć się nawykom i wyborom, które pomagają ci i tym, które cię krzywdzą. Nie chodzi o to, żeby się tam więcej znaleźć lub zapisać się na każdą stronę randkową i aplikację do przesuwania się po bokach – znalezienie naprawdę niesamowitej, zdrowej relacji to znacznie więcej niż gotowość na taką relację. Chodzi o identyfikację wadliwych wzorców i procesów myślowych, które mogą blokować ci dostęp do tego, czego chcesz.

Aby rozwiązać problem, musisz go zrozumieć. Spójrzmy więc na niektóre z głównych powodów, dla których możesz być singlem, kiedy nie chcesz być, i co możesz nieświadomie robić, aby odepchnąć miłość. (Zanim zaczniemy, chcę tylko powiedzieć, że moim celem nie jest zawstydzanie czy obwinianie kogokolwiek. Nie próbuję obarczać cię całą winą; zamierzam tylko omówić niektóre z najczęstszych kwestii, które ja ” widzieliśmy, że kobiety nie udają się w poszukiwaniu miłości).

napis love na drewnie

Jesteś zbyt potrzebujący

Nie ma szybszego sposobu na odepchnięcie człowieka niż jego potrzeba. Pragnienie mężczyzny to nie to samo, co jego potrzeba .

Potrzeba jest stanem umysłu, w którym czujesz się niekompletny lub odczuwasz pustkę emocjonalną i próbujesz wypełnić tę pustą przestrzeń związkiem lub męskim uzasadnieniem. Wiele kobiet myli niechęć mężczyzn do potrzeb z rzekomą niechęcią mężczyzn do zaangażowania. Ale mężczyźni nie są fobami zaangażowanymi (przynajmniej większość nie). Mężczyzna chętnie wejdzie w związek z kobietą, która widzi go i docenia za to, kim jest. I odwrotnie, mężczyzna ucieknie daleko od kobiety, która postrzega go jako okazję do dobrego samopoczucia lub wypełnienia pustki.

Facet chce czuć się wybrany przez kobietę, którą musiał zarobić . Nie chce się czuć, jakby po prostu wypełniał miejsce, które z łatwością mógł trafić do innego mężczyzny z impulsem.

Rozwiązanie: Potrzeba zwykle wynika z braku poczucia własnej wartości lub poczucia wartości. Czujesz, że czegoś brakuje w tobie lub w życiu i błędnie wierzysz, że związek będzie lekarstwem. Jeśli byłeś niezadowolony przed związkiem, będziesz w nim niezadowolony. Zamiast współczuć sobie z powodu bycia singlem, pracuj nad relacjami ze sobą. Pracuj nad tym, aby czuć się najlepiej i wyglądać jak najlepiej. Kiedy jesteś najlepszy, jaki możesz być, nie będziesz w stanie powstrzymać mężczyzn!

Jesteś zbyt wybredny

Większość kobiet zwykle ma skrajność: desperaci i gotowi na wszystko, lub zbyt wybredni i niechętni, by „zadowolić się” czymś innym niż ich wymarzonym mężczyzną.

W dzisiejszych czasach jesteśmy nasyceni nierealistycznymi sagami miłosnymi i rozwinęliśmy wyobrażenie o tym, czym powinna być miłość, a nie czym jest miłość , o czym mówiłem w rozdziale drugim. Powiedziano nam, że miłość zwycięża wszystko, ale tak naprawdę sama miłość nie tworzy dobrego i zdrowego związku. (Mam na myśli, że prawie każda rozwiedziona para kochała się w pewnym momencie.) Chcemy zostać zmiecieni z nóg i pochłonięci przez to pochłaniające uczucie euforii i harmonii. Jeśli nie czujemy intensywności na pierwszej randce, odpiszemy faceta i stwierdzimy, że nie było „iskierki”.

Innym problemem jest to, że większość kobiet przyjęła czasem nieelastyczny pogląd, że „lepiej być samemu niż się osiedlić”. Podejście ekstremalne powoduje, że wiele kobiet zamyka się z mężczyznami o niesamowitych cechach z powodu jakiejś powierzchownej wady, która wyklucza go jako wymarzonego faceta. Im dłużej jesteś singlem, tym gorsze może to być, ponieważ możesz zacząć mówić sobie: „Cóż, tak długo czekałem na znalezienie tego,  nie  kompromituję się w niczym i zasługuję, aby dostać dokładnie to, czego chcę!”

W porządku jest mieć standardy i mieć pojęcie o typie faceta, z którym chcesz być, ale ważne jest również, aby być trochę elastycznym i zdawać sobie sprawę, że możesz nie dostać każdej rzeczy, którą chcesz, a to nie znaczy, że osiedlają się.

Może nie lubisz jego pracy, może nie podoba ci się sposób, w jaki się ubiera, może uważasz, że jego hobby jest kiepskie. To wszystko może być prawda, ale ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że te rzeczy nie mówią ci,  kim on jest i kim on może być naprawdę cudowną, życzliwą, troskliwą osobą.

Rozwiązanie:  Zrób listę trzech niezbywalnych cech, których potrzebujesz u mężczyzny. Nie obejmuje to między innymi tego, ile zarabia pieniędzy ani jak daleko ma linię włosów. Pieniądze nie przyczynią się do szczęśliwego małżeństwa, podobnie jak pełna głowa, wyrzeźbiona szczęka czy sześciopak. Oczywiście chcesz pociągać swojego męża, ale staraj się nie dać się tak pochłonąć fizycznym szczegółom. Zanotuj także trzech przełamujących układy. Pomoże ci to uzyskać jasność i perspektywę oraz odejmie od polegania na długiej liście kontrolnej randkowania, którą mogłeś sobie przypomnieć.

Następnie, kiedy wychodzisz z facetem i nie czujesz tej wszechogarniającej iskry, nie odpisuj mu. Chyba, że było w nim coś, co absolutnie cię odpychało, daj mu kolejny zastrzyk. Wiele kobiet jest zbyt szybkich, aby zwolnić faceta, zanim naprawdę da mu szansę. Znam więcej historii, niż potrafię zliczyć, które kobiety  umawiały się na  randki z mężczyznami, z którymi ostatecznie się pobrali. Kto wie, gdzie by się skończyli, gdyby nie dawali przyszłym mężom kolejnego strzału.

Mój mąż nie ma niektórych głównych cech, które przeklinałem w górę iw dół, bez których nie mógłbym żyć. Dzięki naszemu związkowi mogę teraz zobaczyć, jak typ faceta, o którym myślałem, że chciałbym, byłby katastrofą w połączeniu z moim typem osobowości. Ja, jak większość ludzi, myślałem, że znam się znacznie lepiej niż w rzeczywistości. Teraz każdego dnia z rosnącym podziwem zdaję sobie sprawę, jak bardzo się myliłem w kwestii tego, co uważałem za potrzebne, ponieważ jestem z osobą, która nie byłaby dla mnie bardziej odpowiednia.

mężczyzna w garniturze trzyma bukiet kwiatów

Nie pracowałeś nad sobą

Najważniejszym sposobem na przyciągnięcie miłości jest uczynienie się naczyniem, które może ją otrzymać.

Udany związek sprowadza się do dwóch rzeczy: właściwej osoby we właściwym czasie. Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jeśli chodzi o relacje, jest to, że w ogóle taki jak przyciąga. To znaczy, kim jesteś lub myślisz, że jesteś tym, co przyciągniesz.

Jeśli nie cenisz siebie, poszukasz kogoś, kto nie traktuje cię dobrze, i nic ci się nie stanie, ponieważ on po prostu sprawdza, co myślisz o sobie.

Jeśli jesteś emocjonalnie niedostępny, przyciągniesz faceta, który jest emocjonalnie niedostępny. Teraz możesz chcieć być w związku i jednocześnie być niedostępny na swój sposób. Jeśli boisz się zranienia lub czujesz, że faceci, których chcesz, zawsze cię opuszczają, możesz podświadomie wznosić mury, aby się chronić.

Aby przyciągnąć prawdziwy związek, musisz najpierw upewnić się, że jesteś we właściwym miejscu emocjonalnie. Upewnij się, że chcesz związku z właściwych powodów, a nie tylko, aby wypełnić pustkę lub poprawić swoje samopoczucie. Musisz także rozwinąć silne poczucie tego, kim jesteś i nauczyć się, jak być szczęśliwym bez związku.

Może wydawać się, że znalezienie świetnego faceta, który cię lubi i kręci się wokół, podczas gdy inni nie mogliby lub nie chcieli, usuną żądło z przeszłego odrzucenia, ale to nie działa w ten sposób. Jeśli nadal trzymasz się zranienia z przeszłości, to rozleje się na twoje relacje w teraźniejszości.

Dobra samoocena przyciąga osobę zdolną nie tylko do zdrowych interakcji, ale także do kochania cię za to, kim jesteś. Jeśli nie jesteś pewien siebie w środku, będziesz szukać potwierdzenia na zewnątrz.

Rozwiązanie: Mam przyjaciela, który codziennie zadaje sobie pytanie: „Czy chciałbym się ze mną dzisiaj umówić?”. Myślę, że to niesamowite ćwiczenie i pomoże ci zrozumieć, gdzie brakuje ci miejsca i nad czym musisz popracować.

Jeśli chcesz emocjonalnie zdrowego, pewnego siebie, stabilnego faceta, musisz upewnić się, że odzwierciedlasz te cechy na tym samym poziomie. To znaczy, dlaczego taki facet chciałby być z kimś, kto jest niepewnym emocjonalnym bałaganem? Jeśli chcesz tego rodzaju faceta, musisz być taką dziewczyną.

Gdy tylko znajdziesz się w miejscu, w którym jesteś najlepszym sobą i odzwierciedlasz cechy, których pragniesz, zauważysz natychmiastową zmianę w swoim życiu miłosnym; przekonasz się, że możesz łatwo uzyskać takiego faceta i rodzaj związku, o jakim zawsze marzyłaś. Ta ścieżka powinna być inna dla wszystkich, ale postaraj się jak najlepiej znaleźć najlepszą dla siebie ścieżkę.

Chcesz facetów, którzy cię nie chcą

Jedną z największych przeszkód stojących na twojej drodze i powstrzymujących cię przed nawiązaniem pożądanego związku jest pragnienie facetów, którzy cię nie chcą. To zjawisko wszechobecne. Każdego dnia moja skrzynka odbiorcza jest zalewana pytaniami od kobiet, które planują i planują schwytać mężczyznę, który nie chce zostać schwytany … a przynajmniej nie przez nią.

Jestem ekspertem w tej dziedzinie, ponieważ przez zbyt wiele lat jedynymi facetami, którzy mnie intrygowali, byli ci, których nie mogłem mieć. A ci, którzy zakochali się we mnie i gotowi zrobić coś dla mnie? Blech, nie chciałem ich. Chciałem ich chcieć i wszystkiego, co oferowali, ale po prostu nie chciałem. A serce chce tego, czego chce serce, prawda?

Zanim zacząłem spotykać się z mężem, umawiałem się z facetem, który zadzwonię do Kevina. Kevin był kolejnym klasycznym przypadkiem faceta, któremu po prostu nie mogłem się oprzeć. Był czarujący, charyzmatyczny, pewny siebie, zabawny i zawsze nieco poza moim zasięgiem. Miał też pewne głęboko zakorzenione problemy emocjonalne, z którymi musiał sobie poradzić, i kilka poważnych problemów z zaangażowaniem.

Był klasycznym „przypadkiem uszkodzenia”, facetem, który ma duży potencjał ukryty pod stosem problemów. „Zły chłopiec”, którego trzeba uratować. I jak wiele kobiet, chciałem być jego uzdrowicielem, być kobietą, która zainspirowała go do przebicia się przez jego ściany i wreszcie popełnienia.

Przypadki uszkodzeń są jak para super seksownych butów, które są brutalnie niewygodne. Kiedy na nich patrzysz, są niesamowici – są piękni i seksowni i musisz je mieć. Ale kiedy je nosisz, jesteś w agonii. Następnie zdejmujesz je i doświadczasz euforycznej ulgi, najbardziej niesamowitego uczucia. Ale to uczucie nie pochodzi z uzyskania czegoś pozytywnego, lecz z usunięcia czegoś negatywnego – bólu. To doświadczenie jest takie samo jak randka z niedostępnym facetem.

Wydaje się być wszystkim, czego chcesz, więc kuszące, że nie możesz mu się oprzeć. Ale kiedy go masz, po prostu odczuwasz ból i dyskomfort. Twój żołądek jest w węzłach, gdy czekasz na następny tekst lub znak, że naprawdę mu zależy. Potem daje ci jakąś wskazówkę, że tak, a ty jesteś zachwycony; czujesz przypływ euforii. Ale potem znów się odsuwa, a ty wracasz w tych nie do zniesienia butach. Potem wraca i ulga. I tak dalej.

Kiedy byłem młodszy, goniłem za usuwaniem tych bolesnych butów. Pomyślałem, że jeśli zdarzy się tylko X, będę miał to uczucie zdejmowania butów na zawsze. Z wiekiem zdałem sobie sprawę, że nie chcę już jeździć kolejką górską. Uznałem, że wygodna para butów, która zapewniła mi wsparcie, którego potrzebowałem i stałe poczucie spokoju, była znacznie lepsza niż sporadyczne szokujące uczucie ulgi.

Kevin był katalizatorem tej realizacji. Minęło trochę czasu, odkąd ścigałem sprawę szkód i myślałem, że zdusiłem ten problem w zarodku, dopóki nie przyszedł i nie wykręcił mnie jak precel. To było niszczące na wielu poziomach, szczególnie dla mojego ego! W tym momencie powinienem był wiedzieć lepiej – byłem ekspertem od związków, ponieważ głośno płakałem!

Rozwiązanie: po serii zawodów, wielkich nadziei i myślenia, że ​​sprawy wyglądałyby inaczej, a następnie miażdżącego rozczarowania i poczucia się jak głupiec, gdy znów sądzę, że ta sama historia miałaby inne zakończenie, postanowiłem zakończyć ten cykl dla dobry. Aby dokonać trwałej zmiany, która doprowadziłaby mnie do rodzaju miłości i związku, którego naprawdę pragnąłem. Chciałem w końcu dowiedzieć się, dlaczego ścigałem facetów, którzy mnie nie chcieli.

Po kolejnym zmiażdżeniu przez Kevina postanowiłem usiąść i zadać sobie naprawdę trudne pytania. Co wydostałem się z tego związku? Dlaczego tak go pociągałem, chociaż obiektywnie wiedziałem, że nie będzie dobrym partnerem długoterminowym? Co mi w ogóle dał? Zrobiłam dla niego wiele, ale co właściwie zrobił, żeby mi pokazać, że mu zależy? (Odpowiedź była niczym.)

Nie czerpałem nic z tego związku poza szybkimi ujęciami tymczasowej weryfikacji, ilekroć wydawał się odwzajemniać moje zainteresowanie, a to jest bardzo smutne. I wtedy zdałem sobie sprawę, że nie jestem już kobietą, która potrzebuje takich rzeczy. Może zrobiłem to, kiedy byłem młodszy, ale nie jestem już tą dziewczyną i nie muszę powtarzać historii, aby podświadomie wyleczyć stare rany.

Następnie przyjrzałem się, dlaczego wracałem do Kevina, chociaż było jasne, że związek był ślepy zaułkiem. Długo i ciężko myślałem o tym, co otrzymałem od niego, co wciąż mnie wciągało, a odpowiedź wykraczała poza uzasadnienie. Uświadomiłem sobie, że z Kevinem czułem się mniej samotny i może trochę rozumiany. Podobnie jak ja był trochę zagubiony i zraniony, a to sprawiło, że poczułem się lepiej w moim świecie zgubionych i zranionych.

Zastanawiałem się również, co dałem relacji (jeśli można to tak nazwać) i dlaczego. Dlaczego tak bardzo zainwestowałem w rozwiązywanie jego problemów? Dlaczego byłem tak pochłonięty wejściem do jego głowy? Uważam, że powodem tego jest to, że zagubienie się w jego dramacie było ucieczką od radzenia sobie z własnym. Miałem ulgę od własnego życia i od własnych problemów, z których jeden był powodem, dla którego tak bardzo pociągał mnie przypadek szkód jak Kevin! Czułem, że mam misję i cel, a to miło miło… przynajmniej na chwilę.

para trzyma się za ręce i patrzy na miasto przez okno

Wadliwe systemy filtrów

Każdy ma pewien wbudowany system filtrów. Ten system jest częściowo spowodowany okablowaniem genetycznym, ale jest w dużej mierze ukształtowany przez nasze doświadczenia. Ten system filtrów często opiera się na naszych zainteresowaniach, pragnieniach i obawach. Na przykład, jeśli boisz się odrzucenia, wszystko, co odbierzesz, zostanie odrzucone. Sto osób może powiedzieć, jak jesteś wspaniały i wspaniały, ale to nie zapadnie w pamięć. Wszystko, co Cię wyróżni, to jedna osoba, która nie wydawała się zainteresowana tobą.

Jeśli umieścisz dziesięć osób w pokoju i każesz im słuchać lekcji, a następnie zapytasz ich na końcu, o czym była klasa, otrzymasz dziesięć różnych odpowiedzi. Powodem jest to, że skupiamy się na rzeczach, które do nas przemawiają i służą w jakiś sposób naszym interesom, a resztę ignorujemy. To, na czym się skupia, a co jest ignorowane, różni się w zależności od osoby.

Jak to wpływa na twoje relacje?
Twoja rzeczywistość jest w dużej mierze tworzona przez twój system filtrów. Jeśli wierzysz, że faceci, których chcesz, nigdy cię nie pragną, znajdziesz uzasadnienie tego strachu, nawet jeśli jest to dalekie od przypadku. Kiedy zaczniesz oczekiwać takiego zachowania, stworzysz samospełniającą się przepowiednię.

Czy to świadomie, czy nie, zaczniesz zachowywać się w sposób, który zniechęca ludzi (może to być bardzo subtelne i może nie spotkać się z niczym, co mówisz lub robisz), w ten sposób żywiąc swój pierwotny strach. Jeśli boisz się, że twój chłopak nigdy nie popełni tego w sposób, w jaki go pragniesz, zignorujesz wszystkie oznaki jego zaangażowania i skupisz się tylko na znakach, których on nie chce popełnić. Twój strach przejawi się w zachowaniu, takim jak ściślejsze przywiązanie do związku lub czujność dla jego nieuniknionego końca, co z kolei spowoduje rozpad związku. (Nie mówię o sytuacjach, w których facet wyraźnie się nie popełnia, jak facet, który nie nazywa cię swoją dziewczyną po dłuższym czasie. Mówię o bardziej subtelnych znakach.)

Jeśli uważasz, że jesteś nieatrakcyjny, odrzucisz każdego, kto komplementuje twój wygląd i odpisze to jako po prostu miłe. Kiedy ktoś powie coś, co sugeruje, że nie uważa cię za atrakcyjnego, złapiesz go i wykorzystasz jako dowód swojego pierwotnego przekonania.

Mamy wrodzoną potrzebę uzasadnienia naszych wzorców myślowych, nawet jeśli wzorce te nie służą nam w pozytywny sposób.

Chcesz dowód? Zamknij oczy i wybierz kolor. Wyobraź sobie kolor w swoim umyśle, wyobraź sobie przedmioty w tym kolorze, zobacz siebie ubranego w tym kolorze, pomyśl o emocjach, które wywołuje kolor. Poświęć na to od 30 sekund do minuty, a następnie otwórz oczy. Jaka była pierwsza rzecz, którą zobaczyłeś? Gwarantuję, że będzie w tym kolorze, chyba że zrobiłeś to w całkowicie białym pokoju. Jeśli zastanawiamy się nad czymś, nawet przez mniej niż minutę, nasz umysł jest zaprogramowany, aby to podnieść.

Wszyscy jesteśmy skłonni patrzeć na świat w subiektywny sposób. Rzeczywistość nie jest obiektywna; jest kształtowany zarówno przez to, co się nam przydarza, jak i przez to, jak interpretujemy to, co się nam przydarza.

Rozwiązanie: Aby odnieść większy sukces w miłości i związkach, musisz dostosować swój system filtrów, aby widzieć wokół siebie dobro. Musisz być w stanie docenić i uznać dobroć, która jest w tobie i w twoim związku. Jeśli pozwolisz swoim lękom poprowadzić serial, przygotujesz się do sabotażu.

Najpierw musisz odrzucić błędne wzorce myślowe. Za każdym razem, gdy pojawia się w twoim umyśle negatywna myśl (nigdy nie znajdę chłopaka… Skończę sam… Mężczyźni zawsze mnie zostawiają), wyrwij ją i powiedz sobie coś przeciwnego. Dotyczy to nie tylko relacji, dotyczy i może być wykorzystane do ulepszenia wszystkich dziedzin twojego życia. Nasze myśli mają ogromny wpływ na to, jak się czujemy, a ponieważ możemy kontrolować to, co uważamy, nasze myśli są bardzo potężnym narzędziem, gdy zaczniemy z nich korzystać.

Jestem także wielkim fanem prowadzenia dziennika wdzięczności. Codziennie zapisuj 1-2 rzeczy, za które jesteś wdzięczny (i wybieraj różne rzeczy każdego dnia). To ponownie wytrenuje twój mózg, aby skupiał się na tym, co dobre. Może brzmi to tandetnie, ale wykonałem to ćwiczenie i polecam go czytelnikom przez cały czas, a wyniki są naprawdę transformujące.